nbsp| sutesisathizmetleri01
Su Tesisatı

Tesisat herhangi bir sistem olan sıvıları geniş bir uygulama yelpazesi için; ısıtma ve soğutma , atık giderme ve içilebilir su dağıtımı sıhhi tesisat için en yaygın kullanım alanlarından biridir.

Pzts- Cmts: 09.00 – 19.00

info@bursayapimimarlik.com

(0532) 452 46 82 - (0532) 415 11 37

1-) Temiz : Binalardaki suyu, kullanım alanlarına getiren boru tesisatına bina temiz su tesisatı denir. Temiz su tesisatı, iki kısma ayrılır:

*Temiz Su Dış Tesisatı: Binalarda şehir su borusu ile bina sayacı arasında kalan boru hattına besleme borusu denir.

İç temiz su tesisatı: Tesisttaki temiz suyu katlara dağıtan kolonlar ile kolonlardaki suyu kullanım alanlarına götüren bağlantı borularından oluşur.

Su Tesisatı

2-)Kirli Su Tesisatı:
Avlu, çatı, bahçe, balkon gibi yüzeylere düşen yağmur suyu  ve çeşitli alanlardan gelen atık suları, pislikleri şehir kanalizasyonuna veya çürütme tesislerine ileten boru ağına bina pis su tesisatı denir.

Pis su tesisatı, binalarda uygulandığı yer bakımından iki kısma ayrılır:
*Dış Pis Su Tesisatı: Binaların  dışından başlayıp şehir kanalizasyonuna ya da çürütme tesisinde sona eren borularına dış pis su tesisatı denir. Pis Su Tesisatında  çimento künk veya kil künk boruları ile pvc boruları kullanılır.

*İç Pis Su Tesisatı:  Binalardaki su kullanım alanlarından gelen kirli suları binaların dışına kadar taşıyan tesisata bina içi pis su tesisatı denir. Bina içi kirli su tesisatı;  ana boru, kolon, kat borusu, bağlantı borusu, havalık borusu olmak üzere boru bölümlerinin görevleri dikkate alınarak incelenir.

Bu yazıda Etiket Bulunmuyor

Öne Çıkan

Konuşmayı Başlat
1
Yardım mı Lazım ?
Bursa Yapı Mimarlık
Merhaba
Size Yardım edebilirmiyim ?
Bursa Yapı Mimarlık