nbsp| betonmermerhizmetleri16
Mermer Silimi Parlatma

“Mermer silimi mermer yüzeyindeki kirli ve yıpranmış yüzeyin temizlenip , mermer parlatma işleminin uygulanması ile başlar. İlk olarak mermerin kirli ve yıpranmış yüzeyi makinalar ile ince bir tabaka kazımak şartı ile kazıma işlemi yapılır. Ardından toz ve tortu tabakasından arındırıp kontrol edebilmek için sıvı püskürtmeli bir şekilde yıkanır..”

Pzts- Cmts: 09.00 – 19.00

info@bursayapimimarlik.com

(0532) 452 46 82 - (0532) 415 11 37

Bursa

Mermer, yapıların vazgeçilmez dekorasyon ve kaplama maddesidir. Renkleri, kendine özgü deseni göz alıcı bir parlaklıkta sunulduğunda oldukça zengin gösteren göz alıcı bir dekorasyon unsurudur. Mermer, çok güzel olmasına karşın oldukça narin bir taştır. Asit veya yıpratıcı temizlik malzemeleri ile çok çabuk hasar görebilir veya parlaklığını yitirebilir.

Mermer Silimi

Yüzeyde toz ve tortu tabakasının kalmamasının ardından mermere yapılması gereken herhangi bir işlem var ise kısaca mermer bakımı yapılması gerekiyorsa bakım yapılır. Ardından bakımın gerektirdiği şartlar yerine getirilir ki bu bakımın türüne ve bakım da kullanılan malzemenin cinsine göre değişebilmektedir. işlemi bu esnada uygulanır. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra cilalama işlemine geçilir. Mermer cilalama işlemi mermer bakımı açısından en önemli aşamalardan biridir.

Bu yazıda Etiket Bulunmuyor

Öne Çıkan

Konuşmayı Başlat
1
Yardım mı Lazım ?
Bursa Yapı Mimarlık
Merhaba
Size Yardım edebilirmiyim ?
Bursa Yapı Mimarlık