Bursa Çelik Çatı

nbsp| celikcatihizmetleri07

Profesyonel şekilde gerçekleştirilecek olan çelik çatı yapımı özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır.  Çelik çatı yapımında tecrübe ve bilgi çok önemlidir. Bu nedenle bu sistemi tercih edecek kişilerin yaptıracağı işi, işinin ehli ustalara teslim ettiğinden emin olmalıdırlar. Aksi halde uygun bir biçimde yapılmayan çelik çatılar, risk oluşturabilmektedir.

Çelik çatılar yüksek gerilmeye ve yüke dayanıklıdırlar. Çünkü adından da anlaşılacağı üzere çelik çatı yapımında kullanılan ana malzeme çeliktir. Çelik konstrüksiyon çatı sistemi genellikle duvarlar arası açıklığı fazla olan yerlerde tercih edilirler. Çünkü mesnet açıklığı fazla olan yerlerde ahşap türü çatı iskeleti sistemleri dayanıklı olmamaktadır.

Çelik çatı yapımında kullanılan malzemeler kaynak ve diğer perçinleme yöntemiyle birbirine tutturulur. Çeliğin yüksek dayanıklılık gücü nedeniyle de deprem gibi doğal olayların yanında, üzerine binen yükü kaldırma bakımından da maksimum dayanıklılık sağlar.

Çelik çatı sistemi genellikle büyük olan yapılarda tercih edilmektedir. Aşağıda bazı çelik çatı yapımı görsellerini inceleyerek, uygulama alanlarının genel özellikleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Öne Çıkan

Konuşmayı Başlat
1
Yardım mı Lazım ?
Bursa Yapı Mimarlık
Merhaba
Size Yardım edebilirmiyim ?
Bursa Yapı Mimarlık